Druhy jógy

Hatha jóga

Hatha Jóga je specifický systém jógy jehož hlavní součástí jsou pozice těla, ovládání dechu a meditace, tedy zklidnění mysli.

Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha.

Na Západě je Hatha jóga často spojována s filosofií jógy, jejíž podstatou je obnovení spojení individuálního Já s universálním Bytím, které vede k osvícení.

Hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.

Hatha jóga je u nás brána jako fyzické cvičení, je však nutné si uvědomit, že existuje více variant a každý jógín ji může provozovat trochu jiným způsobem. Obecně je Hatha jóga brána jako příprava na další druhy jógy.

Kundalini je nerv duše

Je to energie síly Matky. Náš tvořivý potenciál, který čeká na probuzení. Hluboký vnitřní klid, který nacházíme právě tehdy, když jsou naše myšlenky i naše činy čisté. Je to přímé jednání ze srdce.

Jednat ze srdce můžeme jen tehdy, když se zbavíme vlastních předsudků a následujeme svou intuici, protože právě ta je náš nejsilnější obranný mechanismus.

Dobrodružná cesta vědomí ke vyváženému sebevědomí.

Hot jóga

Hot jóga je druhem jógy, který se cvičí při vyšších teplotách v místnosti, obvykle teploty dosahují minimálně 38°C. Hot jóga je jedním z fyzicky zaměřených druhů jógy.

Její pozitivní účinky na tělo i zdraví jsou znatelné.

V teple se lépe procvičíte a uvolníte svaly. Zlepší se krevní oběh i pročistí lymfatický systém. O vlivu na kapacitu plic a zlepšeném dýchání zde psát ani nemusíme. Na tyto lekce jógy je dobré si vzít pohodlné oblečení. Vzhledem k teplu v místnosti je vhodné si vzít krátké kalhoty a tílko nebo triko s krátkým rukávem, alespoň jeden ručník a něco na převléknutí po cvičení.

Detoxikace těla během cvičení Hot jógy je hlavním efektem tohoto cvičení. 

 
Joomla SEF URLs by Artio