Druhy meditací

Tichá meditace

Pro začátečníky může tato meditace být trošku složitá svou jednoduchostí. A to právě proto, že naše mysl je v běžném běhu života neustále v pohybu. Zároveň je to velice silná meditace, protože ticho přivádí do vědomí všechno, co bylo zaznamená kdekoliv a kdykoliv a co se právě v tichosti hlásí o to být uslyšeno, uvolněno a vyplaveno. Ticho dává možnost poodhalit, co je v podvědomí ukryté, a nepotřebné nechat odejít.

Meditace s mantrou

Mantra transformuje skryté. Mantrou zaséváme semínko pro nové a opakováním mantry odstraňujeme starou myšlenku nebo nějaký negativní vzorec v mysli, aby nové dostalo prostor a mohlo vzkvétat. Mantra působí jako blesk a má sílu změnit negativní v pozitivní . Má dokonce sílu změnit celkovou energii v nás.

Celestiální komunikace

Mudra v pohybu a recitace mantry zároveň je krásná meditace pro začátečníky, ale nejen pro ně. Recitování mantry ve spojení s pohyby rukou a prstů, jako bychom hráli na vnitřní nástroj a určovali sami sobě nový postoj, novou cestu a sami udávali směr.

Meditace gongem

Ženské meditace

V ženským meditacích kladu důraz na balancování energetických ženských center a posílení intuice. Ženská intuice je dar a ten by měla každá žena umět využívat ve prospěch sebe i svého okolí. Ženy jsou citlivé emotivní bytosti a tak se často stane, že jsou vyvedeny ze svého středu a vzdáleny nebo dokonce úplně odstřiženy od své intuice a vnitřní síly. 

V meditacích ve společnosti žen nalézáme cestu zpět k sobě s větší lehkostí. Vzájemná podpora žen je velkým přínosem pro každou ženu. V těchto meditacích se kořeny klidu upevňují a prohlubují. Žena se opět stává zahradou plnou krásných plodů a obnovuje se i nekonečný potok Lásky, který zahradou protéká, aby vyživoval vše co v zahradě roste a žije...

Joomla SEF URLs by Artio